بیش از یک دهه با شماییم

شیشه یکی از بزرگترین اختراعات بشر میباشد . شیشه های ساختمانی را می توان به عنوان پرکاربردترین نمونه از شیشه های صنعت ساختمان سازی معرفی کرد .
تنوع انواع شیشه اعم از ساده ، سکوریت ، لمینیت ، هوشمند ، رنگی و… سبب گردیده تا بتوان شاهد بازارهای نامحدودی در استفاده از آن بود و صنعت ساختمان مهمترین و بزرگترین مخاطب شیشه های صنعتی می باشد
شیشه به دلیل زیبایی که ایجاد میکند از قرن های گذشته از آن برای طراحی داخلی و خارجی استفاده میگردیده و با پیشرفت صنعت معماری به تنوع و کابرد شیشه ها به مراتب بیشتر از قبل افزوده گردیده است.
نمونه آن را میتوان در استفاده شیشه در کف ، درب های شیشه ای ، شیشه در پله ها ، شیشه های حمام ، نرده های شیشه ای ، دکور و بالاخص در نما نام برد.

شیشه های دو و سه جداره تارا پنجره

تمامی جام های مربوط به شیشه های دو جداره شرکت تارا پنجره از نوع فلوت گرید A شرکت کاوه می باشد با بالاترین کیفیت که همین نوع شیشه برای صادرات نیز استفاده می گردد.
پروسه دو جداره کردن شیشه با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود که از قسمت شستشو تا خشک کردن آنها و همچنین پروسه پرس و وکیوم گاز آرگون به وسیله دستگاه و با دقت بالا انجام می پذیرد.
شیشه دو جداره استاندارد تا 40 دسیبل باعث کاهش صدا می گردد در صورتی که متاسفانه در برخی کارگاه ها به دلیل نداشتن دستگاه وکیوم گاز آرگون , کلیه این پروسه به صورت دستی و بدون تزریق گاز انجام می شود که با کوچکترین تغییرات دمایی , داخل شیشه ها دچار بخار گرفتگی می شود و بعد از خشک شدن , لک آن داخل شیشه می ماند و دسترسی برای تمیز کردن آن ممکن نیست.
در شرکت تارا پنجره تمامی اسپیسر ها به صورت یکپارچه و بندبل می باشد که باعث دیرتر تخلیه شدن گاز آرگون می گردد ؛ در صورتی که هنوز در بیشتر شرکت ها از اسپیسر کات و غیر یکپارچه استفاده می شود که متاسفانه گاز آرگون خیلی سریع خارج می شود.

کدام شیشه مناسب پنجره شماست ؟

قطعا استفاده از شیشه دو یا چند جداره استاندارد برای جلوگیری از سرما و گرما بهترین شیوه جهت ایزولاسیون پنجره می باشد .

چند نکته مهم در این خصوص حایز اهمیت است
1) شیشه ای که در پنجره استفاده میکنید حتما دو جداره باشد
2) شیشه حتما از نوع گرید A صادراتی و بدون اعوجاج و نقطه باشد
3) اسپیسر شیشه ( پر کننده فاصله بین دو شیشه دوجداره ) حتما از نوع خم (Bendable) و یکپارچه باشد
4) حتما از چسب دو جزیی گرم ترجیحا ساخت کشور ایتالیا و یا ترکیه استفاده شود. استفاده از چسب مناسب در جلوگیری از خروج گاز آرگون داخل شیشه به شدت تاثیر گذار است.
5) حتما شیشه با گاز آرگون ایزوله شده باشد.

انواع شیشه های مورد استفاده در صنعت ساختمان:

1- شیشه های ساده و برفی
2- شیشه های سکوریت
3- شیشه های خم و ویترینی
4- شیشه های دو و چند جداره
5- شیشه های لمینت یا ضد گلوله یا ایمنی
6 -شیشه اسمارت (هوشمند)
7- شیشه سندبلاست و ساتینا
هر کدام از این شیشه ها میتواند به صورت ساده ، رنگی یا رفلکس باشند